Και λευτερωθήκαμεν από τους Τούρκους και σκλαβωθήκανεν εις ανθρώπους κακορίζικους, όπου ήταν η ακαθαρσία της Ευρώπης.

Καιρός

kairos

Στο Κομμένο τώρα

Έχασε ο ΠΑΣ 5-1 στο Κορφοβούνι

pas kommenoΤην πρώτη του νίκη πέτυχε ο ΑΟ Κορφοβουνίου, συντρίβοντας τον ΠΑΣ Κομμένου με 5-1. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο ημίωρο με τον Κοκκινέλη να γράφει το 1-0 με σουτ μέσα από την περιοχή, για να φύγει ο ημίχρονο με το ίδιο σκορ. Στην επανάληψη, το Κορφοβούνι ανέβασε την απόδοσή και την αποτελεσματικότητά του, φιλοδωρώντας με ακόμη 4 τέρματα τη νεοσύστατη ομάδα του μαρτυρικού Κομμένου.

Στο 48ο λεπτό, ο Λάμπρος Σιαφάκας με σουτ έγραψε το 2-0, με τον ίδιο παίχτη να πετυχαίνει με παρόμοιο τρόπο το 4-0 στο 65ο λεπτό. Δέκα λεπτά νωρίτερα ο Παπαστράτος είχε πετύχει το 3-0 για την ομάδα του. Στο 73ο λεπτό ο Παππάς πενταπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, για να διαμορφώσει το τελικό 5-1, ο Κατσούλης για τον ΠΑΣ Κομμένου, σημειώνοντας το γκολ της τιμής.

Διαιτητής : Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί : Γκόκα Κατερίνα - Σιατής Κων/νος

ΑΟ Κορφοβουνίου (Παπαϊωάννου) : Κίτσιος (75' Φώτης), Παππάς Α., Τάτσης, Κοντοδήμας, Ντούλας, Παπαστράτος, Παππάς Β. (62' Παππάς Δ.), Σιαφάκας Στ., Σιαφάκας Λ., Κοκκινέλης, Μεγαδούκας

ΠΑΣ Κομμένου 1943 (Καψάλης) : Κόπανος, Σκάρα (60' Γεωργάκης), Νάτσιος, Καψάλης (54' Μπουτέτσιος), Κοσμάς Ν., Λαϊνάς, Τσίνας (61' Παπαχρήστος), Πανακούλιας (37' λ.τρ. Σπύρου), Κοσμάς, Κατσούλης, Λάμπρος