Άη Κομμένο

Της Άσβεστης Μνήμης

Μαρτυρολόγιο

mnhmeio pesonton nyxta
6 Νοεμβρίου – Στην Τρίπολη εκτελούν 18 κατοίκους από το Διαβολίτσι Μεσσηνίας.
6 Νοεμβρίου – Στην Τρίπολη εκτελούν 18 ομήρους από τις φυλακές. Στην Αθήνα εκτελούν 6 στο Σκοπευτήριο της Καισαριανής.
7 Νοεμβρίου Οι ναζί καταστρέφουν το μεγαλύτερο μέρος του Καρπενησιού.
13 Νοεμβρίου – Στο Νομό Πιερίας, πρώτη λεηλασία και πυρπόληση του χωριού Ελατοχώρι.

Song for Kommeno

Σοφά Λόγια

Και λευτερωθήκαμεν από τους Τούρκους και σκλαβωθήκανεν εις ανθρώπους κακορίζικους, όπου ήταν η ακαθαρσία της Ευρώπης.

Μακρυγιάννης.

Εκδηλώσεις

ekdiloseis1

Καιρός

kairos

Στο Κομμένο τώρα

Έγινε η κλήρωση κυπέλλου και πρωταθλημάτων ερασιτεχνών Άρτας

pas kommenoΜε τη παρουσία των εκπροσώπων των ομάδων έγινε στις εγκαταστάσεις της ΕΠΣ ΑΡΤΑ στης Κεραμάτες η κλήρωση του Κυπέλλου και των πρωταθλημάτων Α και Β ΕΠΣ. Πριν τη κλήρωση ο πρόεδρος της ΕΠΣ ΑΡΤΑΣ κ.Τρουμπούκης αφού ευχήθηκε και καλωσόρισε όλους τους εκπροσώπους των ομάδων για καλή αγωνιστική σεζόν αναφέρθηκε και στην εισήγηση που έκανε ο ίδιος για το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο στη νέα διοίκηση της ΕΠΟ καθώς και τα

προβλήματα του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου που εκτός από οικονομικής φύσεως μείζον θέμα είναι και η παρουσία των ιατρών στους αγωνιστικούς χώρους. Επίσης ανέφερε ότι πρέπει να βρούμε εναλλακτικές λύσεις στο θέμα των ιατρών σε συνεννόηση με το νοσοκομείο και τον Ιατρικό σύλλογο.

ΚΛΗΡΩΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ ΑΡΤΑΣ 2017-2018

Α' ΦΑΣΗ ΩΡΑ 16.30

Σάββατο 9/9/2017

ΑΟΚ Τζουμέρκων - ΑΕ Ραδοβυζίων

ΑΕ Καμπής - ΑΕ Μενιδίου

Νεα Αναγέννηση Αρταίων - ΑΕ Καραϊσκάκης

ΠΑΣ Ανέζα - Νίκη Καλαμιάς

ΑΟ Φιλοθέης - Απόλλων Γλυκορίζου

Κυριακή 10/9/2017 ΩΡΑ 16.30

ΑΕΜ Μέλισσα - Σκουφάς Κομποτίου

ΑΟ Φλωριάδας - Φιλέλληνες Πέτα

Αχιλλέας Νεοχωρίου - Δόξα Άρτας

Ηρόδοτος Καλογερικού - Προοδευτική Γραμμενίτσας

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα - ΑΕ Ξηροβουνίου

Β ΦΑΣΗ 16/9/2017 ΩΡΑ 16.30

Ηρόδοτος Καλογερικού/Προοδευτική Γραμμενίτσας - Νεα Αναγέννηση Αρταίων/ΑΕ Καραϊσκάκης

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα/ΑΕ Ξηροβουνίου - Αχιλλέας Νεοχωρίου/Δόξα Άρτας

Οι νικητές των υπόλοιπων ζευγαριών προκρίνονται απευθείας στα προημιτελικά.

ΚΛΗΡΩΣΗ Α ΚΑΙ Β ΕΠΣ ΑΡΤΑΣ

Η 1η αγωνιστική της Α' ΕΠΣ Άρτας 23/9/2017 ΩΡΑ 17.00

ΑΟ Φιλοθεής - ΑΕ Καμπής

ΑΟ Φλωριάδας - ΑΟΚ Τζουμέρκων

Απόλλων Γλυκορίζου - ΑΕ Μενιδίου

Αχιλλέας Νεοχωρίου - Ηρόδοτος Καλογερικού

ΠΑΣ Ανέζα - Νίκη Καλαμιάς

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα - ΑΕΜ Μέλισσα

Φιλέλληνες Πέτα - Προοδευτική Γραμμενίτσας

ΑΕ Ξηροβουνίου - Δόξα Άρτας

Η 1η αγωνιστική της Β' ΕΠΣ Άρτας 1/10/2017 11.30

Αστέρας Φιλοθέης - ΑΕ Ραδοβυζίων

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής - ΑΟ Φιλιππιάδας

Ακράτητος Ακροποταμιάς - Δίας Κωστακιών

Ολυμπιακός Καλοβάτου - ΠΑΣ Κομμένου

Νεα Αναγέννηση Αρταίων - Ερμής Κεραματών

ΑΟ Κορφοβουνίου - Ρακούν

Ρεπό: Αστέρας Ρόκκα

Μετά από τους αγώνες της Α Φάσης του Κυπέλλου θα ανακοινωθεί αναλυτικά το πρόγραμμα του Α ΓΥΡΟΥ.

ΠΗΓΗ: epithsei.gr

 

 © 2016 Ηλίας