Άη Κομμένο

Της Άσβεστης Μνήμης

Εύκολα τον ΠΑΣ Κομμένου η Νέα Αναγέννηση Αρταίων

pas kommenoΠαρέμεινε στο κατόπι του πρωτοπόρου Ολυμπιακού Καλοβάτου η Νέα Αναγέννηση Αρταίων, μετά και τη νίκη της επί του ΠΑΣ Κομμένου με σκορ 0-4. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 5' προειδοποίησαν με το Νίκαρη να έχει δυνατό γυριστό σουτ στο δοκάρι του Κόπανου. Ο ίδιος παίκτης ήταν αυτός που τέσσερα λεπτά αργότερα άνοιξε το σκορ, όταν γύρισε το κορμί του στην περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Στο 20ο λεπτό οι γηπεδούχοι πλησίασαν στην ισοφάριση, όμως το σουτ του Παντελή Σπύρου από το ύψος του πέναλτι σταμάτησε στον Ντεκούλη. Λίγα λεπτά μετά, ο κύριος εκφραστής των επιθετικών προσπαθειών των φιλοξενούμενων, Νίκαρης, αστόχησε σε τετ α τετ, όμως στο 29' εκμεταλλεύτηκε σέντρα του Τζαλοκώστα, και από κοντά έγραψε το 0-2. Στη συνέχεια, και πάλι ο Νίκαρης είχε μια δυο μικροευκαιρίες να ολοκληρώσει το χατ-τρικ του, κάτι που κατάφερε στο 44ο λεπτό, όταν μετά από ωραία ατομική ενέργεια, έγραψε το 0-3.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο με πιο επιθετική διάθεση, κι στο 55ο λεπτό, είχαν ένα ωραίο φάουλ του Σταμάτη που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Ντεκούλη. Πέντε λεπτά μετά, ο Στέργιος μετά από ωραία ενέργεια ανατράπηκε και κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Τζαλοκώστας για το 0-4. Στη συνέχεια, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με τους φιλοξενούμενους να ψάχνουν ένα ακόμη γκολ, έχοντας μια καλή φάση του Μανθιου, καθώς και ένα ωραίο σου του Τσαμπά που βρήκε στο δοκάρι και έφυγε άουτ, με το 0-4 να παραμένει και ως τελικό σκορ.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Νικολάου Βαγγέλης - Στούπας Παύλος

ΠΑΣ Κομμένου 1943 (Καψάλης) : Κόπανος (65' Αγγελακούδης), Μπουτέτσιος, Κοσμάς (46' Πανακούλιας), Κοντογιάννης, Τζοβάνος, Τσίνας, Σταμάτης, Νάτσιος, Σπύρου Π. (57' Παππάς Γ.), Κατσούλης, Παππάς (85' Γεωργάκης)

Νέα Αναγέννηση Αρταίων 2016 (Γούσης) : Ντεκούλης, Ρώσσος, Γεωργακόπουλος, Δερβίλης, Μπούντζας, Στέργιος, Παππάς, Τριαντάφυλλος (66' Τσαμπάς), Νίκαρης, Τζαλοκώστας (75' Χρηστάκης), Δεληκούρας (66' Μανθιος)