Και λευτερωθήκαμεν από τους Τούρκους και σκλαβωθήκανεν εις ανθρώπους κακορίζικους, όπου ήταν η ακαθαρσία της Ευρώπης.

Καιρός

kairos

Στο Κομμένο τώρα

ΔΙΑΣ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ – ΠΑΣ ΚΟΜΜΕΝΟΥ 3-2

diasΣε ένα κακό αγωνιστικό στο γήπεδο της ΕΠΣΑ στις Κεραμάτες ο ΠΑΣ αντιμετώπισε τον ΔΙΑ Κωστακιών. Μια νεανική ομάδα από την ομώνυμη Ακαδημία Ποδοσφαίρου που προπονεί ο Αντώνης Μπεκιάρης. Ο ΠΑΣ προηγήθηκε στο 10’ του αγώνα με ένα υπέροχο σουτ από μακριά του Λάζαρου Κατσούλη. Ο ΔΙΑΣ όμως πήρε τον έλεγχο του αγώνα και πολύ γρήγορα ισοφάρισε σε 1-1. Δείτε το video

Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου πέτυχε και δεύτερο γκολ με αποτέλεσμα το ημίχρονο να βρει τον ΔΙΑ να προηγείται με 2-1. Ο ΠΑΣ έπαιζε με 10 παίχτες ύστερα από την αποβολή του Ζώη Κολιοκώτση σε αντιαθλητικό χτύπημα πάνω στη φάση σε αντίπαλο. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΔΙΑΣ ανέβασε την απόδοσή του και πέτυχε και τρίτο γκολ. Ένα τέταρτο πριν τη λήξη του παιχνιδιού πάλι ο Λάζαρος Κατσούλης πέτυχε ακόμη ένα ωραίο σε εκτέλεση γκολ και μείωσε σε 3-2. Μέχρι το τέλος του αγώνα ο ΠΑΣ δεν κατάφερε να κάνει φάσεις που θα τον έφεραν κοντά στην ισοφάριση. Αντίθετα ο ΔΙΑΣ παίζοντας καλό ποδόσφαιρο είχε τον έλγχο του αγώνα.